Надпреварата е с награден фонд от 30 хиляди долара.
Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира убедително за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Клагенфурт (Австрия) с награден фонд от 30 хиляди долара.
22-годишната Глушкова разгроми с 6:1, 6:0 рускинята Полина Лейкина за час и 21 минути игра. Във втория кръг българката ще се изправи срещу втората поставена в схемата Настасия Шунк (Германия).
Вчера Глушкова се класира и за четвъртфиналите в надпреварата на двойки. Българката и Мави Остеррайхер (Австрия) победиха с 6:3, 6:2 представителките на домакините Лиза Грубер и Лена Рамхартер. Следващите им съпернички ще бъдат водачките в схемата Анета Лабоуткова (Чехия) и Амелия Раецки (Великобритания).
Юношите на България до 14 г. се класираха за финалите на най-добрите осем отбора в Европа
Джордж Лазаров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира за мъже в Куршумлийска Баня
Юлия Стаматова достигна до четвъртфиналите на тенис турнира в Куршумлийска Баня
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си