Надпреварата е с награден фонд 15 хиляди долара.
Юлия Стаматова се класира за втория кръг на сингъл на турнира на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.
32-годишната българка победи Мариана Исабел Игита Бараса (Колумбия) с 6:2, 6:2. Срещата продължи час и 25 минути.
Стаматова започна срещата с пробив, но той веднага беше върнат от колумбийката, а след 2:2 българката спечели четири поредни гейма. Във втория сет Бараса поведе с 2:0, след което Стаматова не ѝ даде нито един гейм до края на срещата.
Във втория кръг Юлия Стаматова ще играе срещу победителката от двубоя между Летисия Пулхартова (Чехия) и поставената под №3 Тян Цзялин (Китай).
По-късно днес в надпреварата на двойки българката Мелис Расим и Андреа Обрадович (Сърбия), четвърти поставени, ще се изправят срещу Анастасия Лизунова (Русия) и Соня Женихова (Германия), а Александра Матева и Марияна Шиханова (Русия) излизат срещу чехкините Михаела Байерлова и Летисия Пулхартова.
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
Шофьор без книжка и моторист пострадаха при две катастрофи в Разградско
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу