от Димитър Русев , Източник: БНР
20:39, 05.04.2021
Чете се за: 00:39 мин.
девет нефтохимик надиграха пирин

Големият фаворит за влизане в първа професионална футболна лига Пирин (Благоевград) претърпя голям провал срещу последния в класирането Нефтохимик на стадион “Лазур” в Бургас. В мач от 25-ия кръг на втора лига Пирин загуби с 1:2 от Нефтохимик, който завърши мача с девет души. Гостите поведоха с гол на Гощелиани в 4-ата минута на срещата.

Тимът на Людмил Киров обаче направиха буквално подвиг, като обърна резултата с два гола на Мохамед Брахими след почивката. Нападателят първо изравни в 49-ата минута, а след това и вкара ценното попадение за успеха в 68-ата минута. Преди това Кирил Христов от бургазлии пък бе изгонен с директен червен картон в 57-ата минута. Капитанът на Нафтохимик Николай Костов също беше пратен принудително под душовете в 75-ата минута. Малко по-късно гредата спаси домакините след изстрел с глава на Гощелиани. Така след загубата в Бургас Пирин остана на второто място с 49 точки. Толкова има и Локомотив (Сф), който е начело. Дербито между лидерите ще е идващия кръг в Благоевград.