Девическият ни ансамбъл завоюва два медала на домашна сцена

18:21, 06.04.2019
Чете се за: 00:39 мин.
Художествена гимнастика
девическият ансамбъл завоюва два медала домашна сцена

Българският ансамбъл за девойки спечели два бронзови медала на финалите на отделните уреди на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който се провежда в зала "София".
Тимът в състав Моника Заркова, Маргарита Василева, Александра Кьосева, Жанина Георгиева, Карина Димитрова, Анелия Желязкова стана трети на финала с пет обръча с оценка 18.000 точки и трети на финала с пет ленти с 16.450 точки.
Българките изиграха страхотно композицията си с обръчи, а на ленти допуснаха някои грешки.
Старши треньор на тима е Вяра Ваташка, а помощник-треньор Цветелина Найденова.
За ансамбъла това е трети бронз от турнира в София, тъй като българките заеха трето място и в многобоя вчера.
На пет обръча шампион стана Русия с 22.550 точки, а на второ място е Естония с 18.850.
На пет ленти на първо място е Унгария с 18.500 точки, пред Русия с 16.600, въпреки че рускините допуснаха много грешки.
По-късно днес са финалите на отделните уреди при девойките и при жените с участието на българките Стиляна Николова, Ева Брезалиева, Валерия Ватова, Катрин Цонева, Татяна Воложанина, Лъчезара Пекова и Вая Драганова.

Още Художествена гимнастика

Калейн поведе в квалификацията на Европейската купа, Николова е втора
18:14, 03.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Калейн временно е на втора позиция в квалификацията на Европейската купа, Николова е трета
14:00, 03.05.2024
Калейн поведе в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, Николова е втора до момента
10:46, 03.05.2024
Алекса Рашева със сребро и Александра Шалуева с бронз в многобоя при девойките на турнир по художествена гимнастика във Варшава
19:48, 28.04.2024
Боряна Калейн завърши с два бронзови медала на Световната купа в Ташкент
14:34, 28.04.2024
Боряна Калейн грабна бронз във финала на обръч на Световната купа в Ташкент
11:28, 28.04.2024
Българките Алина Коломиец и Жана Пенчева със сребро и бронз в многобоя на международния турнир за Приз "Жулиета Шишманова"
15:44, 27.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Боряна Калейн спечели бронз в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент
15:07, 27.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Рая Сръндева в предаването "Аз съм"
13:00, 27.04.2024
Боряна Калейн е втора във временното класиране за многобоя на Световната купа в Ташкент
11:03, 26.04.2024 (обновена)
Тайрийз Макси взе приза за Най-прогресиращ играч в НБА за сезона
14:11, 24.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ансамбълът на България зае четвърто място на финала с три ленти и две топки на световната купа в Баку
16:28, 21.04.2024