Диа Евтимова и Лия Каратанчева загубиха четвъртфиналните си срещи на двойки в Орландо

Диа Евтимова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Мейкън (САЩ)
11:50, 12.05.2023

Българките Диа Евтимова и Лия Каратанчева загубиха четвъртфиналните си срещи на двойки на турнира по тенис на клей в Орландо, щата Флорида, с награден фонд 25 хиляди долара.

Евтимова и Ана Кандиото (Бразилия) пропуснаха мачбол и загубиха от четвъртите в схемата Робин Андерсън (САЩ) и Илайза Болтън (Австралия) с 4:6, 6:2, 10-12. Българката и бразилката бяха на точка от победата при 10:9 в шампионския тайбрек, но допуснаха обрат.

Каратанчева и Тифани Льометр (Франция) пък претърпяха поражение от поставените под номер 3 Далейна Хюит (САЩ) и Катарина Йокич (Сърбия) с 3:6, 0:6. 19-годишната българка снощи беше отстранена и във втория кръг на сингъл, след като падна от представителката на домакините Виктория Ху с 5:7, 4:6.

Тийнейджърката в сряда стартира с престижен успех поединично с 6:2, 6:3 над 92-ата в света и водачка в схемата на надпреварата Пана Удварди, записвайки първа победа в кариерата си над тенисистка от топ 100.

Отиде си актрисата Емилия Радева
Алекс Николов и Кучине Лубе срещу Матей Казийски и Итас Трентино в четвъртия мач за титлата в Италия