Димитър Кузманов стартира срещу американец в квалификациите на АТР 250 турнира в Маракеш

10:50, 31.03.2024
димитър кузманов допусна обрат отпадна старта тенерифе

Втората ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов ще се изправи срещу американеца Николас Морено де Алборан в първия кръг на квалификациите на турнира на клей от категория АТР 250 в Маракеш, Мароко.

Мачът между двамата ще открие програмата в неделя на Корт №2 и трябва да започне в 14:00 часа българско време.

До този момент Мико никога не се е изправял срещу американеца Алморан, който понастоящем заема 158-о място в световната рагнлиста. Българинът пък се намира под №238.

За Кузманов това ще бъде второ поредно участие на надпреварата в Маракеш, където през миналата година родният тенисист се представи страхотно, записвайки две победи в пресявките, за да влезе в основната схема. В същинската фаза най-успешният ни състезател на сингъл за Купа "Дейвис" стигна до още един успех, класирайки се за осминафиналите, където беше принуден да се откаже след само два изиграни гейма срещу бъдещия шампион Роберто Карбайес Баена.

Ако сега нашето момче съумее да преодолее Николас Морено де Алборан, във финалния етап на пресявките го очаква дуел срещу победителя от изцяло френския дуел между Грегоар Барер и Юго Бланше.

Манчестър Юнайтед и Брентфорд завършиха наравно след голове в продължението на мача
Цветан Соколов най-резултатен за Динамо в първия четвъртфинал срещу Зенит в руската волейболна лига