Необичайно много е снегът в планините за средата на декември.
В Пирин и района на Банско снежната покривка е между 60-80 сантиметра и 120 сантиметра, информират от Avalanche Bulgaria и предупреждават, че във високите части на планината при такива ситуации са възможни големи лавини с необичайно дълъг път и размери.
Днес в Банско започна контролираното събаряне на снежни маси със системата Газекс.
От Avalanche Bulgaria добавят, че във високата планина няма видимост, както и подробна информация за състоянието на снега.
Експертите съветват до успокояване на ситуацията да се избягват преходи в дълбоките долини, които може да се засегнат от големи лавини, като Бъндерица, Дамяница.
Добре е фрирайдърите да изберат много консервативен маршрут, включително да се избягват стръмни гори, като тези в Банско, защото са възможни лавини и в горите, съветват експертите.
Ръководителят "Транспорт" на частния превозвач от катастрофата на "Челопешко шосе" пред БНТ
Експеримент на мястото на катастрофата на „Челопешко шосе“ показва проблеми с видимостта и инфраструктурата
Съдът гледа мярката на единия от шофьорите, причинили жестоката катастрофа на "Челопешко шосе"
Продължават проверките на държавните институции в местността "Баба Алино" край Варна
Ескалацията в Близкия изток: Израел и Иран обявиха край на размяната на удари