Добруджа на полуфинал за Купата на България

16:30, 13.01.2018
Чете се за: 00:31 мин.
Волейбол
добруджа полуфинал купата българия

Добруджа се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. Носителите на трофея от миналия сезон се наложиха в драматичен двубой над Пирин (Разлог) с 3:2.

Петгеймовата битка започна с превъзходство на Добруджа. Момчетата на Петър Пенев спечелиха първата част с убедителното 25:18.

Лидерите в Суперлигата отговориха подобаващо. С две части, завършили 26:24, Пирин обърна резултата в своя полза, но това не беше всичко в срещата.

Добричлии, подкрепяни от солидна агитка, изравниха след 25:20 в четвъртия гейм.

Тайбрекът беше оспорван и в крайна сметка решен с две точки разлика в полза на Добруджа – 15:13.

Над всички за победителите беше Жулиен Георгиев, който завърши с 30 точки. Димитър Маринков добави 20.

За Пирин се отличи Илиян Преспов с 20 точки.

В полуфиналите носителят на Купата ще се изправи срещу отбора на Монтана, който отстрани Марек след успех с 3:1.

В другия мач за място на финал ще спорят бургаският Нефтохимик и Хебър (Пазарджик).

10:20, 01.05.2024
Марица Пловдив защити титлата си от Държавното първенство по волейбол за девойки U20
22:52, 30.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Цветан Соколов и Динамо Москва отново останаха със сребърните медали в Руската Суперлига
22:39, 30.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Пламен Константинов и Локомотив Новосибирск завършиха на пето място в шампионата на Русия
21:20, 30.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Левски представя на 15 май документален филм "История на бъдещето" за волейболния шампион за мъже и бронзовите медалистки при жените
16:20, 30.04.2024
Чете се за: 04:02 мин.
Розалин Пенчев остава в Нефтохимик и през идния сезон
10:35, 30.04.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Марица Пд и ЦСКА ще спорят за титлата в Държавното първенство по волейбол за девойки под 20 години
21:38, 29.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.