Дете беше нахапано от домашен питбул на детска площадка в Асеновград. Инцидентът е станал вчера, около 18.00 часа в квартал "Запад".
9-годишният Христо играел футбол със свои приятели, затичал се да догони топката, когато бил повален от животното. При вида на нападението приятелите му хукнали да търсят помощ и Христо останал сам с кучето. Момчето по чудо е успяло да се предпази и се е отървало с наранявания по крайниците и гърба.
Подробности вижте в прякото включване на Николай Райшинов.
Това не е първият такъв случай, разказват хора от квартала. Преди месеци момиче на 9 години е било нападнато от същия питбул.
По данни на очевидци животното е било пуснато без повод на детската площадка, въпреки че в непосредствена близост има изградена площадка за игра на кучета.

Собственичката на домашното животно е установена и ще бъде глобена, като след проверка по случая ще се реши дали да не ѝ се наложат и по-строги санкции.
Тази сутрин хората се събраха на протест на детската площадка с искане за извеждане на кучето от квартала. Майката на пострадалото дете разказа, че Христо е спал трудно тази нощ и казал, че няма да излиза навън, докато питбулът е на свобода.


Над 1000 паркоместа в центъра на София са завзети от институциите, заявиха от "Спаси София"
Над 110 хил. лева са открити в дома на задържания митнически инспектор в Драгоман
Благомир Коцев определи Снежана Апостолова за и.ф. кмет на Община Варна за днес
Надпреварата за "Лукойл": "Шеврон" проявява интерес към активи на компанията
Обраха ансамбъл "Чинари": Крадецът е задигнал архив от звукозаписното студио
Институциите отбелязват ръст на сигналите за деца, правещи си опасни селфита