16:59, 10.03.2019
Чете се за: 01:05 мин.
Художествена гимнастика
доминация грациите лисабон

Невяна Владинова спечели златния медал, а Катрин Тасева завоюва сребърно отличие в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика в Лисабон (Португалия).

Владинова събра сбор от 80.250 точки, след като снощи получи оценки от 21.300 точки за композицията си с топка и 20.850 на обръч.

Тасева, която беше лидер в класирането след първите два уреда, остана втора. В петък тя игра много силно, първа получи оценка над 20 на турнира (20.500 на бухалки), но във втория ден допусна грешки и беше оценена с 19.500 на топка и 18.650 на обръч. Така Тасева събра сбор от 77.850 точки и взе среброто.

Бронзовото отличие спечели представителката на Япония Кахо Минагава със 75.250 точки, а четвърта се класира Юлиана Телегина от Израел със 75.100.

Боряна Калейн изигра една страхотна топка и получи оценка от 21.400 - нещо, което тя постига за първи път на състезание. Калейн се класира на пето място в многобоя със 73.600 точки, Татяна Воложанина е шеста със 72.500 точки. Воложанина се представи отлично на топка и заслужи оценка от 19.900, но допусна грешки с обръча и получи 17.350 точки.

Така на финалите днес България ще има по две представителки на всеки от четирите уреда при жените и при девойките. При жените Невяна Владинова ще участва на всичките четири финала, Катрин Тасева ще играе на бухалки и лента, а Боряна Калейн - на топка и обръч. При девойките Катрин Цонева ще играе на всичките четири финала, Стилияна Николова на въже, топка и бухалки, а Красимира Илиева е финалистка на лента.

Българския съдия на турнира е Даниела Велчева.

До момента България има четири отличия от надпреварата. Злато за Владинова и сребро за Тасева в многобоя при жените, а при девойките - Катрин Цонева спечели сребърния медал, а Красимира Илиева взе бронзовото отличие.
Финалите на отделните уреди са днес от 16.00 до 19.00 часа.

Още Художествена гимнастика

Българките Алина Коломиец и Жана Пенчева със сребро и бронз в многобоя на международния турнир за Приз "Жулиета Шишманова"
15:44, 27.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Боряна Калейн спечели бронз в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент
15:07, 27.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Рая Сръндева в предаването "Аз съм"
13:00, 27.04.2024
Боряна Калейн е втора във временното класиране за многобоя на Световната купа в Ташкент
11:03, 26.04.2024 (обновена)
Тайрийз Макси взе приза за Най-прогресиращ играч в НБА за сезона
14:11, 24.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Ансамбълът на България зае четвърто място на финала с три ленти и две топки на световната купа в Баку
16:28, 21.04.2024
Елвира Краснобаева спечели сребърен медал на финала на лента в Баку
15:22, 21.04.2024
Ева Брезалиева спечели сребърен и бронзов медал на финалите на топка и на обръч на Световната купа по художествена гимнастика в Баку
12:55, 21.04.2024
Ансамбълът на България остана на крачка от почетната стълбичка в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку
20:21, 20.04.2024
Елвира Краснобаева си извоюва сребърното отличие в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Баку
18:30, 20.04.2024
Чете се за: 01:57 мин.
Илиана Раева: България повече няма да участва на състезания в Баку
11:29, 20.04.2024