Донски и Лазаров спечелиха мача на двойки и намалиха изоставането на България за Купа "Дейвис"

донски загуби първия кръг квалификациите турнир тенис сериите чалънджър франция
12:39, 17.09.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Александър Донски и Александър Лазаров спечелиха мача на двойки и намалиха изоставането на България от Казахстан на 1:2 победи в срещата от Световна група I на турнира за Купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

Пред собствена публика в София българите постигнаха успех над Александър Бублик и Александър Недовесов с 6:3, 6:3 за 73 минути.

За Лазаров това беше първи мач от 9 май насам, когато получи контузия на ахилеса.

Донски и Лазаров допуснаха пробив още в първия гейм, но след това взеха два пъти подаването на съперниците си, за да поведат с 4:1. До края националите продължиха добрата си игра и след 6:3 имаха сет аванс.

Във втората част след 2:2 българският дует спечели четири от следващите пет гейма и затвориха мача, за да намалят изоставането на България в двубоя.

По-късно днес следват мачовете на сингъл между първите ракети Кузманов срещу Бублик, а след това Милев срещу Скатов.

Вчера Димитър Кузманов претърпя поражение от Тимофей Скатов с 6:3, 4:6, 3:6 за 2:47 час, а дебютантът Янаки Милев загуби от номер 29 в световната ранглиста Александър Бублик с 4:6, 1:6 за 68 минути.

Входът за зрителите на ОББ Български национален тенис център в Борисовата градина е свободен.

Повече градски автобуси се движат в Пловдив
Георгиев: Коя ще бъде номинацията на ГЕРБ за кмет на София ще стане ясно до няколко дни