Два гола след почивката класираха Челси за трети пореден финал за ФА Къп

20:38, 17.04.2022
Чете се за: 01:32 мин.
два гола почивката класираха челси трети пореден финал къп
Снимка: Туитър

Отборът на Челси стана втория финалист в турнира за ФА Къп, след като в полуфиналите на най-старата футболна надпревара спечели с 2:0 на "Уембли" срещу тима на Кристъл Палас.

И двете попадения за момчетата на Томас Тухел дойдоха след почивката, като в 65-та минута Рубен Лофтъс Чийк даде аванс на своя тим, разписвайки с мощен удар, който не остави никакви шансове за стража на Палас Джак Бътланд.

Единадесет минути по-късно пък Мейсън Маунт удвои аванса на Челси след чудесна комбинация с Тимо Вернер, завършила с прецизен удар в долния десен ъгъл.

В оставащото време и двата отбора имаха своите шансове да се разпишат, но в крайна сметка резултатът остана непроменен и по този начин Челси за трета поредна година стига до битката за отличието.

В последните два случая обаче лондончани отстъпиха последователно на Арсенал и Лестър. Този път техен съперник в големия финал ще бъде Ливърпул, който вчера надигра с 3:2 в другия полуфинал Манчестър Сити, а двубоят е на 14 май на "Уембли".

Как посрещнаха католическия Великден в Раковски?
За смразяващото лице на войната: Най-важното на едно детско гръбче