Два сигурни медала за България от еврошампионата по бокс в Румъния

19:42, 29.03.2018
Чете се за: 00:33 мин.
Бокс
два сигурни медала българия еврошампионата бокс румъния

България ще има две медалистки от Европейското първенство по бокс за мъже и жени до 22 години, което се провежда в Румъния. С днешните си победи на четвъртфиналите най-малко бронзови отличия си осигуриха Еми-Мари Тодорова и Мелис Йонузова.

3-кратната еврошампионка при девойките Тодорова постигна категоричен успех в категория до 48 кг над ирландката Шанън Суийни с 5:0 съдийски гласа. Йонузова пък надигра Мериам Жабраилова от Азербайджан при 69-килограмовите и също се класира за полуфиналите.

На крачка от подиума останаха другите две българки Пламена Иванова и Аслъхан Мехмедова. Иванова загуби от румънката Кристина Косма в категория до 57 кг с прекратяване на срещата в първия рунд. Мехмедова, европейска вицешампионка за девойки от София 2017 при 64-килограмовите, загуби срещу французойката Белинда Лимука в категория до 60 кг.

Довечера малко преди 19 часа на ринга за своя 1/4-финален мач ще излезе и Даниел Асенов (52 кг), който защитава титлата си от миналата година при мъжете до 22 години и гони общо пето злато от континенталните първенства в различните възрасти.

Още Бокс

Българските юношески национали по бокс взеха участие на подготвителен турнир в Латина
14:51, 16.07.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Националите ни по бокс се подготвяха с олимпийски и световни шампиони в Нанси
11:52, 14.07.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Борислав Георгиев: Сравнихме часовниците, вдигнахме нивото и изпълняваме плана, който си поставихме
Чете се за: 01:50 мин.
Даниел Асенов си осугури медал от евротурнира по бокс за мъже до 22 години (ВИДЕО)
Прокуратурата ще разследва община Сопот за огромен финансов дълг?