Два сигурни медала за България от еврошампионата по бокс в Румъния

19:42, 29.03.2018
Чете се за: 00:33 мин.
Бокс
два сигурни медала българия еврошампионата бокс румъния

България ще има две медалистки от Европейското първенство по бокс за мъже и жени до 22 години, което се провежда в Румъния. С днешните си победи на четвъртфиналите най-малко бронзови отличия си осигуриха Еми-Мари Тодорова и Мелис Йонузова.

3-кратната еврошампионка при девойките Тодорова постигна категоричен успех в категория до 48 кг над ирландката Шанън Суийни с 5:0 съдийски гласа. Йонузова пък надигра Мериам Жабраилова от Азербайджан при 69-килограмовите и също се класира за полуфиналите.

На крачка от подиума останаха другите две българки Пламена Иванова и Аслъхан Мехмедова. Иванова загуби от румънката Кристина Косма в категория до 57 кг с прекратяване на срещата в първия рунд. Мехмедова, европейска вицешампионка за девойки от София 2017 при 64-килограмовите, загуби срещу французойката Белинда Лимука в категория до 60 кг.

Довечера малко преди 19 часа на ринга за своя 1/4-финален мач ще излезе и Даниел Асенов (52 кг), който защитава титлата си от миналата година при мъжете до 22 години и гони общо пето злато от континенталните първенства в различните възрасти.

Още Бокс

Светлана Каменова пред БНТ: Ще се радвам днес и утре на медала, после продължавам към следващата цел
21:52, 27.04.2024
Светлана Каменова спечели европейската титла по бокс
20:16, 27.04.2024
Златислава Чуканова остана със сребро на Европейското първенство по бокс
19:58, 27.04.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Равностойни битки определиха шампионите на Държавното лично първенство по бокс за юноши
17:02, 27.04.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Красимир Инински: България е доминираща сила в бокса, трябва да се гордеем
15:49, 26.04.2024
Чете се за: 04:20 мин.
Рами Киуан донесе още един финал за българските национали на европейското по бокс
21:43, 25.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Радослав Росенов и Хавиер Ибаниес ще спорят за златни медали на европейското по бокс, Ергюнал Себахтин и Ясен Радев останаха с бронз
20:52, 25.04.2024
Светлана Каменова донесе нов финал за България от европейското първенство по бокс
17:32, 25.04.2024
Златислава Чуканова ще се боксира за злато на европейското първенство, Севда Асенова стигна до бронз
Чете се за: 03:05 мин.
Даниел Асенов си осугури медал от евротурнира по бокс за мъже до 22 години (ВИДЕО)
Прокуратурата ще разследва община Сопот за огромен финансов дълг?