елизара янева отпадна сингъл девойките open
Снимка: БФ Тенис
от БНТ , Източник: БФ Тенис
08:51, 06.09.2023

Елизара Янева отпадна във втория кръг на сингъл при девойките девойките на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Българката изигра много силен мач, но отстъпи с 6:7 (8), 4:6 на №6 в схемата и №9 в световната ранглиста за девойки Ена Коике от Япония в среща, която продължи точно 100 минути.

Двете тенисистки си размениха по четири пробива в първия сет, като Янева изпусна и сетбол на собствен сервис при 5:4 и допусна да бъде пробита. В крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Елизара пропусна още два шанса да затвори частта и загуби с 8-10 точки.

Във втората част родната тенисистка на два пъти навакса пробив пасив, но отново загуби подаването си в деветия гейм, което позволи на Коике да поведе с 5:4 и след това да сложи точка на спора на свой сервис.

Припомняме ви, че в първия кръг на турнира Янева победи с 6:3, 6:1 №57 в световната ранглиста за девойки Миа Слама от САЩ.

За съжаление, ден по-рано Елизара Янева в тандем с друга българка Росица Денчева отпаднаха от турнира на двойки след поражение със 7:6(6), 4:6, 8-10 от поставените под №2 японки Саяка Иший и Ена Коике.

Директорът на ОД МВР Бургас: Потвърдена е смъртта на двама мъже, две жени все още се издирват
Алекс Николов: Можем да се противопоставим и на най-големите, вярвам, че може да победим Франция