Етър 64 спечели Купата на България по хандбал за жени

Етър 64 спечели за рекорден 15-и път Купата на България

етър спечели купата българия хандбал жени
Снимка: фейсбук страница на Етър 64
15:53, 12.03.2023 (обновена)

Отборът на Етър 64 (Велико Търново) триумфира в турнира за Купата на България по хандбал за жени. Във финалния мач Етър 64 надигра миналогодишния победител Бяла с 26:24 (15:10) в Сливница.

Двубоят започна равностойно, но след 7:7 в 16-ата минута великотърновки постепенно поеха контрол върху срещата и още преди почивката дръпнаха с 15:9.

Шампионките от Бяла опитаха да наваксат изоставането след почивката и се доближиха до 21:23 в 54-ата минута, но последваха три безответни попадения на "виолетовите", с което те предрешиха крайния победител.

Мария Спиридонова беше най-резултатна за Етър с 10 попадения. Данислава Петрова допринесе с 5, а с по 4 се отличиха Миглена Христова и Гергана Евтимова. С 3 гола завърши Александра Замишляк.

За Бяла най-добра беше Христина Бабий с 8 попадения. Ирене Иванова вкара 5, а Соня Богданова добави 4.

Домакинът Сливница по-рано днес надделя над Свиленград с 25:23 (14:14) и си осигури бронзовите медали в турнира. Двубоят беше много оспорван, като равенството се поддържаше до 22:22 в 52-ата минута. В последствие момичетата на Мариела Иванова показа по-здрави нерви, вкараха два безответни гола и запазиха преднината си до края, за да триумфират. Виктория Кирилова се разписа 8 пъти за успеха, а 7 попадения добави Габриела Георгиева. Кристина Миланова беше най-резултатна за Свиленград с 8 попадения.

Чете се за: 03:17 мин.
Габриела Коцева стана реализатор номер едно на Адриатическата лига до 15 г.
08:50, 16.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Алкарас: Целта ми е да бъда готов за турнира в Мадрид
08:47, 16.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Трима българи са сред най-добрите 64 на шпага на Световното първенство по фехтовка
Чете се за: 01:12 мин.
България приема старт от Европейската и Балканската купа по рафтинг и каяк през уикенда
07:25, 16.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.