Федерер със загуба при завръщането си на корта

Роджър Федерер
от БНТ , Източник: БГНЕС
22:14, 18.05.2021

Носителят на 20 титли от Големия шлем Роджър Федерер загуби от испанеца Пабло Андухар с 4-6, 6-4, 4-6 в мач от втория кръг на турнира от сериите АТП 250 в Женева.

За Федерер това бе първи двубой от повече от два месеца насам, като за последно той участва на надпреварата в Доха, където отпадна на четвъртфиналите.

Днешният двубой бе оспорван, като Федерер стигна до два пробива, а неговият опонент до три, но Андухар спечели по-важните точки, за да стигне до успеха след час и 51 минути игра, въпреки че изоставаше с 2-4 в решаващия трети сет. По този начин испанецът сложи край на серията от 32 поредни победи на Федерер на домашна земя.

По този начин бившият номер 1 в света не успя да натрупа добър игрови ритъм преди началото на Ролан Гарос на 30 май. Това ще бъде първо участие за Федерер в турнир от Големия шлем от Аустрелиън Оупън 2020 насам.

От своя страна Андухар ще срещне Доминик Щикер от Швейцария или унгарецът Мартон Фучович в третия кръг в Женева.

Евертън постави под въпрос шампионските амбиции на Ливърпул с победа в дербито на Мърсисайд
Чете се за: 00:32 мин.
Националите не успяха да се класират за финалите на уредите на европейското първенство по спортна гимнастика
20:49, 24.04.2024
Лудогорец взе солиден аванс след първия полуфинален мач с Хебър за Купата на България
20:36, 24.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Макрон призова за отмяна на ваксинационните патенти
"Референдум": 64,4% искат подкрепа от държавата за бизнеса чрез по-добри условия