Фейгин се класира за волната програма на Световното първенство

17:43, 20.03.2019
Чете се за: 01:16 мин.
Кънки
фейгин класира волната програма световното първенство

Шампионката на България Александра Фейгин продължава впечатляващото си представяне през сезона, след като се класира за волната програма на световното първенство по фигурно пързаляне в японския град Сайтама.
16-годишната Фейгин зае 20-о място в кратката програма при дебюта си на световен шампионат при жените. Тя изигра страхотно композицията си на фона на музика от "Списъка на Шиндлер" и получи оценка от 56.69 точки (33.01 точки за технически елементи и 23.68 точки за компоненти на програмата).
Фейгин направи комбинация троен-троен тулуп, троен флип и двоен аксел.
Със сигурност Александра Фейгин ще запише едно от най-добрите класирания на българска фигуристка на световно първенство за последните около 25 години. До момента най-призовото място на българка е през 1993 година, когато Виктория Димитрова завършва 17-а.
През януари Фейгин зае историческото 11-о място на европейското първенство в Минск (Беларус).
Олимпийската шампионка от Пьончан 2018 Алина Загитова (Русия) поведе убедително след кратката програма. Тя представи страхотно съчетание и получи оценка от 82.08 точки.
Загитова, която миналата година на шампионата на планетата остана едва пета, има аванс от повече от 5 точки пред втората Каори Сакамото (Япония).
Трета е Елизабет Турсинбаева от Казахстан със 75.96 точки, следвана от двукратната световна о двукратна европейска шампионка Евгения Медведева от Русия със 74.23 точки.
Японката Рика Кихира се провали при изпълнението си на троен аксел и остана седма със 70.90 точки.
Общо 40 фигуристки участваха в кратката програма, а първите 24 от тях продължават във волната на 22 март.
Световните вицешампиони Евгения Тарасова и Владимир Морозов от Русия спечелиха кратката програма при спортните двойки с нов световен рекорд. Двамата получиха за изпълнението си оценка от 81.21 точки.
Второ и трето място заемат двойки от Китай. Олимпийските вицешампиони от Пьончан 2018 Вънцзин Суй и Цун Хан (Китай) са втори със 79.24 точки, следвани от Чън Пън и Ян Цзин със 75.51 точки.
На четвърто място са Наталия Забияко и Александър Енберт (Русия) със 73.96 точки.
Предишното върхово постижение беше поставено от Вънцзин Суй и Цун Хан отново в кратката програма при спортните дуети в Сайтама - 79.24.
Световното първенство продължава утре с волната програма при спортните двойки и с кратката програма при мъжете.

Още Кънки

Целунат от Съдбата
08:40, 08.04.2024
Чете се за: 08:15 мин.
Медисън Чок и Евън Бейтс защитиха титлата си при танцовите двойки на световното първенство по фигурно пързаляне
08:24, 24.03.2024
Киара Христова в предаването "Аз съм"
11:27, 23.03.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Александър Златков завърши на 37-о място в кратката програма на световното първенство по фигурно пързаляне
23:32, 21.03.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Александра Фейгин остана на 26-о място на световното първенство по фигурно пързаляне в Монреал
08:07, 21.03.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Канадците Деана Стелато-Дудек и Максим Дешам са лидери след кратката програма при спортните двойки на световното по фигурно пързаляне
23:10, 20.03.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Александра Фейгин и Александър Златков са единствените двама български представители на световното по фигурно пързаляне
23:20, 18.03.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Иван Дончев завърши на 36-о място на 1000 метра на световното първенство по шорттрек
17:11, 17.03.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Иван Дончев се нареди на 38-о място в спринта на 500 метра на световното първенство по шорттрек в Ротердам
19:45, 16.03.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Иван Дончев се класира на 33-о място на 1000 метра на световното първенство по шорттрек в Ротердам
22:19, 15.03.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Александра Фейгин спечели сребърен медал на турнир по фигурно пързаляне в Осло
07:47, 11.03.2024
Александра Фейгин заема втора позиция след кратката програма на турнир в Норвегия
23:49, 09.03.2024
Чете се за: 01:00 мин.