Фиорентина надви Аталанта в петголово шоу във Флоренция

22:29, 17.09.2023
фиорентина надви аталанта петголово шоу флоренция

Отборът на Фиорентина победи с 3:2 като домакин Аталанта в среща между двата тима от 4-ия кръг в италианската Серия "А".

На стадион "Артемио Франки" във Флоренция двубоят не започна по най-добрия начин за домакините, които се оказаха догонващи в 20-ата минута, когато точен за "бергамаските" беше Тен Копмайнерс.

Още до почивката обаче "виолетовите" обърнаха резултата в своя полза, като първо опитният Джакомо Бонавентура изравни в 35-ата минута, а в последната от редовното време Лукас Куарта донесе пълния обрат за своя тим.

След почивката Адемола Лукман възстанови паритета с гол в 53-ата минута, завършвайки успешно добра атака отляво за Аталанта, но около четвърт час преди края на мача грешка в отбраната на гостите беше наказана от Кристиан Куаме, който донесе трите точки за Фиорентина с удар от близка дистанция.

По този начин тимът на Винченцо Италиано вече има в актива си 7 точки и се изкачи до 7-ото място в подреждането, докато гостите от Бергамо са 9-и с един пункт по-малко.

Гимнастичките на Левски Триадица спечелиха седем медала от Балканиадата в Черна гора