Франческо Баная спечели Гран при на Япония в MotoGP

Италианецът доминираше в състезанието, като поведе още след старта.

Франческо Баная
09:27, 06.10.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Италианският пилот на Дукати Франческо Баная спечели Гран при на Япония в MotoGP, като остави да себе си лидера в класирането Хорхе Мартин в Дукати-Прамак.

Баная доминираше в състезанието, като поведе още след старта, като изпревари испанеца Педро Акоста. На трето място завърши друг испанец - шестракратният световен шампион Марк Маркес с Дукати-Грезини.

Мартин тръгна от 11-а позиция на старта, но направи фантастично състезание, като завърши само на секунда зад победителя Баная. Той запази аванс от 10 точки в класиренето на пилотите.

"Успяхме да спечелим 11 точки през уикенда", зарадва се Франческо Баная, който победи и в спринта ден по-рано.

Без високо строителство в община "Родопи"