Франция не срещна затруднения и се наложи над Гибралтар в квалификация за Евро 2024

23:41, 16.06.2023
Чете се за: 01:47 мин.
Национален отбор по футбол на Франция Оливие Жиру

Франция победи Гибралтар с 3:0 в мач от третия кръг на квалификациите за европейското първенство по футбол през 2024 г.

"Петлите" поведоха в резултата след само 3 минути игра. В свой стил Оливие Жиру засече с глава центриране в наказателното поле.

Орелиан Чуамени имаше добра възможност да удвои преднината на гостите на стадион "Алгавре", но стреля в напречната греда.

Възпитаниците на Дидие Дешан получиха дузпа в последната минута на първата част за игра с ръка на противников състезател. Килиан Мбапе направи резултата 2:0.

След почивката световните вицешампиони продължиха да атакуват. Антоан Гризман опита прехвърлящ удар, но стреля в дясната греда.

Резервата Аймен Муели си отбеляза автогол в 78-ата минута и оформи крайния резултат.

Също както и през първата част удар на Орелиан Чуамени отново попадна в напречната греда. Минута по-късно Аксел Дизази "взе пример" от своя съотборник и стреля с глава в гредата.

Франция заема челната позиция в група "В" с пълен актив от 9 точки. Гибралтар до момента няма допуснат гол и се намира на последното 5-о място.

Гледайте Литва - България, квалификация за Евро 2024 НА ЖИВО по БНТ 1, БНТ 3 и bntsport.bg