Габриел Донев стартира с успех на турнир в Ларнака

габриел донев победи квалификант финалите тенис турнир сад
Снимка: БФ Тенис
14:52, 25.04.2023 (обновена)
Чете се за: 01:17 мин.

Габриел Донев се класира за втория кръг на тенис турнира на червени кортове в Ларнака, Кипър с награден фонд 15 000 долара.

На старта на основната схема на състезанието 26-годишният българин, който е на 870-о място в ранглистата, победи представителят на домакините Стилианос Христодулу, №1 225 в ранглистата, с 6:3, 6:1.

На осминафиналите Донев ще играе срещу победителя от мача между шестия поставен Адам Мундир от Тунис и Никлас Шел от Германия.

По-късно през деня в мач от първия кръг в турнира при двойките Габриел Донев и Симон Антони Иванов, които са поставени под номер 3 в схемата, отстраниха австралийците Джейкъб Брадшоу и Мойрани Бузиг със 7:5, 4:6, 10:7 за час и 40 минути игра.

На четвъртфиналите българите ще спорят с тандема Стилианос Христодулу - Сергис Кирацис от Кипър.

Френската баскетболна федерация ще извади от употреба екипа с №9 в чест на Тони Паркър