Германия надделя над Полша и спечели отборния турнир по тенис United Cup

Германия стигна до трофея с 2:1 победи

германия надделя полша спечели отборния турнир тенис united cup
16:34, 07.01.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Германия спечели с 2:1 победи срещу поставения под №1 тим на Полша и триумфира на отборния турнир по тенис United Cup в Сидни (Австралия) с награден фонд 15 милиона долара.

В първия сингъл водачката в световната ранглиста Ига Швьонтек победи лесно Анжелик Кербер с 6:3, 6:0 за 70 минути.

Във втория мач олимпийският шампион Александър Зверев спаси два мачбола в тайбрека на втория сет и направи обрат срещу Хуберт Хуркач - 6:7(3), 7:6(6), 6:4 за близо три часа на корта, за да изравни резултат в двубоя.

На смесени двойки Зверев и Лаура Зигемунд надделяха над Шьонтек и Хуркач с 6:4, 5:7, 10:4, за да донесат титлата на Германия.

Световният №6 Зверев показа изключителна издръжливост след края на полуфинала в 2.20 сутринта срещу домакина Австралия вчера, където той и Зигемунд спасиха два мачбола на смесени двойки, след като Кербер направи същото при победата си над Айла Томлянович.

Връчват филмовите награди "Златен глобус" тази вечер
Петра Влъхова спечели слалома от Световната купа по ски алпийски дисциплини в Кранска гора