Чете се за: 00:36 мин.
Лига Европа
гледайте лудогорец интер бнт1

Новият футболен сезон в ефира на БНТ започва с грандиозен сблъсък!

Българският шампион и единствен представител на родния футбол в евротурнирите Лудогорец приема не кой да е, а италианския колос Интер в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа.

Петима футболисти на Интер отпаднаха от групата за двубоя заради контузии.

Това са титулярният страж Самир Ханданович, Алесандро Бастони, Роберто Галярдини, Стефано Сенси и Себастиан Еспозито.

Марсело Брозович и Милан Шкриняр пък получиха почивка.

Интер никога не е печелил в България.

Италианците имат равенство 1:1 срещу ЦСКА през 1967 година, а през 1975-а правят 0:0 с Етър във Велико Търново.

И в двата случая италианският колос излиза краен победител.

Единствената победа на Лудогорец на 1/16-финалите в Лига Европа е срещу друг тим от Италия - Лацио.

Преди 6 години разградчани постигнаха престижен успех в Рим с 1:0, а на реванша в София завършиха 3:3 и елиминираха италианския си съперник.

Ще успеят ли момчетата на Павел Върба да спрат победния ход на гостите си в серия "А"? Изберете БНТ, за да наблюдавате двубоя "Лудогорец" - "Интер", в четвъртък вечер от 20:00 часа.

Още Лига Европа

Жан-Луи Гасе: На Велодром играем като тигри, навън сме като котки
09:43, 10.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Даниеле Де Роси: Беше героично представяне, но Леверкузен е наистина силен отбор
08:56, 10.05.2024
Чете се за: 03:12 мин.
Шаби Алонсо: Все още имаме шанс да спечелим три титли
08:33, 10.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Байер Леверкузен се спаси от загуба в 97-ата минута и се класира за финал в Лига Европа
23:58, 09.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Аталанта записа категоричен успех над Олимпик Марсилия и подпечата билетите за Дъблин
23:51, 09.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Реванши в Лига Европа: Байер приема Рома, Аталанта е домакин на Олимпик Марсилия
15:57, 09.05.2024
Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
23:58, 02.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.