Нов глобален финансов пакт създават в Париж световни лидери, председатели на международни организации и президенти на големи компании.
Срещата е по инициатива на френския президент Емануел Макрон. Целта е да бъде договорена пътна карта за облекчаване на дълговото бреме на по-бедните страни в борбата за овладяване на климатичните промени.
Много западни лидери обаче пренебрегнаха събитието. От лидерите от Г-7 на срещата присъстват само френският държавен глава и канцлерът на Германия. Форумът продължава и утре.
Не се очаква да бъдат взети обвързващи решения, но най-вероятно ще бъде договорено финансиране в размер на 100 милиарда долара за най-уязвимите страни.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Заем за Украйна: Евролидерите одобриха 90 милиарда евро за следващите две години
Президентът пред "Величие": Необходими са неотложни действия за повишаване на доверието в изборния процес
Бойко Борисов: Дойдат ли избори, веднага започват приказките за Избирателен кодекс, машини и измами
Партия "Величие" настоява за машинно гласуване с гаранции за прозрачност