Горяна Стоева спечели сребърен медал на европейското първенство по бокс за девойки

15:46, 25.04.2018
Чете се за: 00:30 мин.
Други спортове
горяна стоева спечели сребърен медал европейското първенство бокс девойки

Българката Горяна Стоева спечели сребърен медал от европейското първенство по бокс за младежи и девойки в Италия.

Във финала на категория до 51 кг при девойките 18-годишната Стоева загуби с 0:5 (27:30, 27:30, 28:29, 26:30, 27:30) съдийски гласа от представителката на домакините Мартина Ла Пиана.

Горяна Стоева беше единствената българката финалистка на първенството, от което България спечели и два бронзови медала на Мелек Закифова (48 кг) и Елина Георгиева (54 кг).

За Стоева това беше трети пореден финал на европейско първенство. През миналата година тя стигна до титлата на шампионата в София, а през 2016-а отново беше втора, но при момичетата в Орду (Турция).

Загубата на финала не позволи на българката да си осигури участие в Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес през есента. И трите български медалистки обаче взеха квоти и ще боксират на световното първенство за девойки.

В Италия българският тим беше воден от треньорите Петър Лесов и Ангел Тодоров.