18:19, 05.04.2019
Чете се за: 01:11 мин.
Художествена гимнастика
грациите отличия софия къп

Още три медала спечелиха българските гимнастички при девойките във втория ден на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който се провежда в столичната зала "София".
В многобоя при девойките сребърен медал завоюва Катрин Цонева, а бронзова медалистка стана Стилияна Николова.
Цонева събра сбор от 65.850 точки, след като получи оценки от 16.200 на въже, 17.550 на топка, 16.000 на бухалки и 16.100 на лента. Николова има 63.750 точки (16.650, 17.050, 14.800, 15.250).
Шампионка в многобоя е рускинята Владислава Шаронова със сбор от 67.250 точки.
Според регламента в утрешните финали при девойките се класира по една гимнастичка от страна. Така България ще бъде представена на въже от Стиляна Николова, на топка от Ева Брезалиева, на бухалки от Валерия Ватова и на лента от Катрин Цонева.
Отборно при девойките българките Ева Брезалиева и Катрин Цонева от първия отбор на страната завоюваха бронзово отличие със сбор от 127.250 точки.
На първо място е Русия със 140.000 точки, пред Беларус със 128.750 точки.
По-рано днес българският ансамбъл за девойки спечели бронзов медал в многобоя. Тимът в състав Моника Заркова, Маргарита Василева, Александра Кьосева, Жанина Георгиева, Карина Димитрова, Анелия Желязкова и Яна Момчилова събра сбор от 32.100 точки. Вчера българките получиха 17.450 точки за изпълнението си на пет обръча, а днес бяха оценени с 14.650 на пет ленти, след като допуснаха грешки. Българският ансамбъл се класира и за двата финала утре.
Шампион в многобоя е ансамбълът на Русия с 40.250 точки (22.150 на пет обръча и 18.100 на пет ленти), а на второ място е Беларус с 36.200 (20.950 и 15.250).
Така равносметката на България до момента от турнира е четири медала - един сребърен и три бронзови.
Състезанието продължава днес с изпълненията на бухалки и лента при жените, след което ще стане ясно крайното класиране за многобоя и финалистките на четирите уреда.
В събота са финалите на отделните уреди при ансамбъл девойки, девойки индивидуално и жени.

Още Художествена гимнастика

БНТ представя ансамбъла по художествена гимнастика в поредицата "Спортните таланти на България"
20:45, 21.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Българските гимнастички с добра подиум тренировка преди европейското първенство в Будапеща
18:48, 21.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща НА ЖИВО по БНТ 3
15:45, 21.05.2024 (обновена)
Чете се за: 03:12 мин.
Около 300 състезателки от 40 държави ще участват на европейското първенство по художествена гимнастика, осигуряващо последните квоти за Париж 2024
21:47, 15.05.2024
Чете се за: 02:35 мин.
Весела Димитрова: Правим всичко възможно момичетата да са в идеална форма за Игрите в Париж
07:51, 15.05.2024
Илиана Раева пред БНТ: Страшно недоволна съм от начина на игра
22:03, 12.05.2024
Чете се за: 00:35 мин.
Елвира Краснобаева и Стилияна Николова спечелиха по два златни медала на финалите на Държавното по художествена гимнастика
16:54, 12.05.2024
Чете се за: 03:02 мин.
Стилияна Николова спечели многобоя при жените на Държавното първенство "Елит"
19:53, 11.05.2024 (обновена)
Дара Малинова спечели титлата в многобоя на Държавното първенство по художествена гимнастика
18:31, 11.05.2024
Чете се за: 02:55 мин.
Стилияна Николова е финалистка на обръч и на топка на Държавното първенство категория "Елит"
20:11, 10.05.2024