Най-добрият български тенисист говори откровено за битката с контузиите, завръщането на ключови хора в екипа му и момента, в който ще разбере, че е време да сложи край на кариерата си
Григор Димитров направи откровена равносметка на кариерата и живота си извън корта в емоционално интервю за bTV. Най-добрият български тенисист призна, че след поредицата от контузии през последните години най-трудната битка вече не е срещу съперниците от тура, а срещу самия него.
"Най-големият ми съперник в момента е Григор Димитров“, заяви бившият №3 в световната ранглиста, подчертавайки колко важни са психическата устойчивост и постоянството в този етап от кариерата му.
Димитров разкри подробности и около предстоящия си демонстративен мач срещу Стефанос Циципас. По думите му идеята се е родила спонтанно, а впоследствие е прераснала в реален проект, който ще зарадва феновете на тениса в региона.
Извън спорта българинът продължава да отделя сериозно внимание на работата си с деца чрез своята фондация. Той подчерта, че иска спортът да бъде не само средство за вдъхновение, но и ориентир за младите хора в живота.
В интервюто Димитров засегна и лични теми, признавайки, че дългогодишният живот извън България е повлиял на връзката му с родината.
"Не искам да бъда запомнен само с тениса“, сподели той, като допълни, че понякога има усещането, че не е възприеман напълно като част от българската действителност.
35-годишният тенисист не скри и че вече мисли за края на своята кариера, макар да не го вижда като нещо непосредствено.
"Знам, че съм по-близо до края, отколкото до началото. Но има и други неща в живота и ги очаквам с нетърпение“, каза Димитров. Той призна, че моментът, в който ще спре да изпитва емоция преди големите мачове, ще бъде ясен знак, че е време да се оттегли.
Българинът разкри още, че в щаба му се завръщат дългогодишните му сътрудници Себ Дюран и Джейми Делгадо, с които се надява отново да намери правилната формула за успех.
"Не можеш сам да играеш тенис. Решихме да се съберем отново и да опитаме нови неща“, обясни той.
В края на разговора Димитров призна, че трудните моменти са му помогнали да преосмисли отношенията си с хората около него.
"Приятелите ми много намаляха, но това е добре. Всичко е по-ясно“, каза тенисистът, който остава благодарен за всичко, което спортът му е дал през годините.
"Тенисът ми даде изключително много. Но също така ми отне изключително много“, завърши Григор Димитров.
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите