18:59, 17.04.2019
Чете се за: 00:41 мин.
Тенис
григор димитров премина втория кръг монте карло очаква надал

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 5,2 милиона евро.

Българинът, който е полуфиналист от миналия сезон, победи Ян-Ленард Щруф със 7:6(2), 6:4 за 1:57 часа.

Германецът първи стигна до пробив за 3:2 в първия сет, но още в следващия Димитров взе подаването му и изравни. До края на сета се игра без пробиви, а в тайбрека хасковлията поведе с 3:1 и без проблеми спечели със 7:2 точки.

Димитров започна с пробив втората част, който се оказа достатъчен, за да спечели двубоя.
След успеха българинът заработи 90 точки за световната ранглиста и 64225 евро от наградния фонд.

В третия кръг Димитров ще играе срещу 11-кратния шампион Рафаел Надал в повторение на полуфинала от миналата година.

През 2018-а испанецът победи българина с 6:4, 6:1, а след това спечели 11-а си титла.
По-рано днес Надал започна с убедителна победа сезона на червени кортове, след като разгроми сънародника си Роберто Баутиста-Агут с 6:1, 6:1.

32-годишният Надал, който е номер 2 в световната ранглиста, има 11 победи в 12 мача срещу българина. За последно двамата играха един срещу друг именно в Монте Карло през 2018 година.

Още Тенис

Ига Швьонтек загуби сет, но продължава към полуфиналите на турнира по тенис в Мадрид
17:27, 30.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Франсиско Серундоло отстрани Александър Зверев и ще играе на четвъртфиналите на турнира ATP 1000 в Мадрид.
17:05, 30.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Тунис
16:43, 30.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Стана ясен жребия за осминафиналите на "Били Джийн Кинг къп"
15:26, 30.04.2024