Хофенхайм разби Байерн Мюнхен у дома и спря серията на "баварците"

19:43, 27.09.2020
Чете се за: 00:49 мин.
хофенхайм разби байерн мюнхен дома спря серията баварците

"Сините" нанесоха първо поражение на мюнхенци в Бундеслигата от декември миналата година и си отмъстиха за загубата с 0:6 през изминалия сезон.

Европейските шампиони бяха видимо уморени като това допринесе те да инкасираха два гола още до 25-та минута.

Първо в 16-та Ермин Бичакчич откри с глава, а след щастлив рикошет девет минути по-късно топката стигна до Мунас Дабур, който удвои за домакините.

Това посъбуди "баварците", които в 36-та минута върнаха едно попадение след страхотно изпълнение на Джошуа Кимих.

През второто полувреме Байерн потърси и втори гол, но дори влизането на Роберт Левандовски от пейката не доведе до желаният резултат, а в последните минути дойде и моментът на неговия колега в нападение, но от Хофенхайм, Андрей Крамарич.

Хърватинът направи 3:1 в 77-та минута с прецизен диагонален удар след пас на Илхас Бебу.

Отново Бебу бе в основата и на четвъртия гол, дошъл в добавеното време на мача. Футболистът от Того открадна топката и на няколко пъти биваше съборен от противнокови играчи, но въпреки това продължаваше с пробива си преди Нойер да го повали окончателно в наказателното поле.

За главният арбитър не остана друго освен да отсъди дузпа и да покаже жълт картон на стража на Байерн. Крамарич застана зад топката и бе безкомпромисен, оформяйки крайното 4:1.

Така към този момент Хофенхайм и Аугсбург са на първите две места с по 6 точки, а Байерн има 3. Последният мач за деня е между Фрайбург, който също може да събере 6 пункта при победа у дома срещу Волфсбург.

Цветан Цветанов оглави "Републиканци за България"