Холгер Руне започна с труден успех участието си в Откритото първенство на Австралия по тенис

Осмият поставен се наложи с 3:1 сета над японеца Йошихито Нишиока.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
10:03, 16.01.2024
холгер руне започна труден успех участието откритото първенство австралия тенис

Датчанинът Холгер Руне преодоля горeщото време и съпротивата на Йошихито Нишиока в Мелбърн, за да се класира за втория кръг на Australian Open.

Руне, който загуби финала в Бризбейн от Григор Димитров, успя да спечели откриващия си мач на първия турнир от Големия шлем с 6-2, 4-6, 7-6(3), 6-4 след три часа и половина игра.
„Трудно е, но винаги е вълнуващо да започнеш първия кръг“, каза 20-годишният играч в интервюто си на "Пат Рафтър Арена".

"Беше горещо, така че беше трудно да се намери правилното темпо. Топката беше бърза. Но е страхотно да започнеш с такъв мач. Третият сет беше ключов за това кой ще поведе в мача. Щастлив съм, че успях да покажа много добра игра в края", каза още Руне.

Осмшят поставен в Мелбърн датчанин се реваншира за загубата си от японеца на турнира в Аделаида миналата година и изравни резултата в изиграните помежду им срещи на 1-1.

Той достигна до четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия през 2023 г., където загуби в запомнящ се петсетов мач от Андрей Рубльов.

Руне има шанс да срещне на четвъртфиналите Даниил Медведев, но преди това ще трябва да се справи с французина, участващ с "уайлд кард" Артур Казо, който победи Ласло Джере с 6-2, 6-7(3), 6-2, 3-6, 6-2 по-рано днес.