Христина Вучкова и Фенербахче са на полуфинал в Шампионската лига

христина вучкова фенербахче полуфинал шампионската лига
Снимка: bgvolleyball.com
07:37, 24.03.2023

Националката Христина Вучкова и тимът на Фенербахче Опет (Истанбул) се класираха за полуфиналите на Шампионската лига по волейбол. Воденият от Зоран Терзич отбор отстъпи на Имоко Волей (Конеляно) с 2:3 (25:23, 25:15, 23:25, 20:25, 13:15) във втория четвъртфинален двубой от, изигран в "ПалаВерде" във Вилорба (Тревизо).

В първия мач турският гранд надигра съперника с 3:0 гейма и така си гарантира място във финалната четворка.

Христина Вучкова се разписа с 8 точки (2 блокади). Най-резултатна бе Ана Кристина Менезес де Соуса с 29 точки (1 ас, 1 блокада), с 13 точки (8 аса) завърши Арина Фьодоровцева. За съперника Изабеле Хаак приключи с 24 точки (1 ас), Катрин Плъмър се отчете с 13 точки (1 блокада), Келси Робинсън добави 12 точки.

За полуфиналите се класираха и Игор Горгонзола (Новара), Вакъфбанк (Истанбул) и Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул).