Хуркач обърна Медведев при доиграването

16:21, 06.07.2021
Чете се за: 01:55 мин.
хуркач обърна медведев доиграването

Полякът Хуберт Хуркач поднесе голямата изненада в 1/8 финалите на Уимбълдън, след като елиминира в пет сета световния №2 Даниил Медведев.

Така Хуркач се класира за своя първи 1/4 финал в турнирите от Големия шлем и лиши руския си опонент от възможността да се бори за първото място в световната ранглиста след края на турнира.

Срещата между двамата започна още вчера, но дъждът над Лондон наложи нейното прекъсване при аванс от 2-1 сета за Медведев и 4:3 гейма за Хуркач в четвъртия сет.

Днес при доиграването обаче Даниил игра доста слабо, като многото му непредизвикани грешки предопределиха крайния изход от мача.

Още в първия гейм след подновяването Хуркач стигна до пробив след двойна грешка на световния №2 и на свое подаване набързо затвори четвъртия сет след 6:3.

В третия гейм на решителния сет отново неточности на Медведев позволиха на Хуркач да пробие за 2:1, а оттам връщане назад за поляка нямаше. Сервисът му функционираше чудесно, като той загуби само четири точки на свое подаване до края на срещата. В деветия гейм пък нов брейк на сметката на 14-ия поставен сложи точка на спора след 2:6, 6:7(2), 3:6, 6:3, 6:3.

По този начин след 3 часа и 7 минути на корта Хуберт Хуркач си заслужи място сред последните осем на Уимбълдън, където утре го очаква мач срещу осемкратния шампион на свещената трева Роджър Федерер.

Транспортният министър: Абсурдно е ремонт на 15 вагона за 27 млн. лева