Илия Груев бе титуляр при резултатна победа на Лийдс

Възпитаниците на Даниел Фарке спечелиха гостуването си на Мидълзбро с 4:3

07:34, 23.04.2024
Чете се за: 02:07 мин.
илия груев младши нашата задача изиграем важния мач
Снимка: startphoto.bg

Лийдс победи Мидълзбро с 4:3 в мач от 44-ия кръг на Чемпиъншип. Българският национал игра цял мач за победителите.

Домакините откриха резултата в 7-ата минута на стадион "Ривърсайд" в Мидълзбро. Айзея Джоунс демонстрира бързина в противниковото наказателното поле и даде аванс на тима си.

Възпитаниците на Даниел Фарке побързаха да възобновят равенството. Гостите получиха дузпа за нарушение срещу Жоржиньо Рютер, отбелязана от Крисенсио Самървил.

Илия Груев и компания стигнаха до обрат в 18-ата минута. Патрик Бамфорд засече с едно докосване центриране във вратарското поле на Жуниор Фирпо.

След половин час игра равенството отново бе налице. След като се отчете с асистенция за първото попадение, Емануел Лате Лат записа името си сред голмайсторите с плътен удар извън наказателното поле.

Йоркширци все пак се оттеглиха с аванс в резултата на почивката. Уилфред Нонто стреля от движение след като бе изведен сам срещу вратаря от Крисенсио Самървил.

Именно Крисенсио Самървил удвои преднината на гостите след паузата. Нидерландецът завърши пробив в наказателното поле с удар в далечния ъгъл.

Играчите на Майкъл Карик стигнаха до нов гол в 87-ата минута, но така и не успяха да измъкнат нещо от срещата. Емануел Лате Лат удвои головата си сметка за деня, като прехвърли с глава Илан Мелие.

Лийдс се изкачи до втората позиция в класирането с актив от 90 точки, макар да има мач повече от третия Ипсуич, който е с точка по-малко. Мидълзбро се намира на 9-ото място в подреждането с 63 точки.