ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Индийски лекари извадиха най-големия тумор в света

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:30 мин.
Още
индийски лекари извадиха големия тумор света
Снимка: Архив/БГНЕС

Лекарите в частна болница в Ню Делхи отстраниха най-големия в света тумор на яйчниците от тялото на 52-годишна жена.

Туморът е с тегло 54 килограма, а операцията по отстраняването му продължи 3,5 часа. По информация на Анадолската агенция, туморът е бил наполовина на теглото на пациентката.

"За повече от 30 години опит като хирург никога не съм срещал случай, при който туморът е тежал почти половината от телесното тегло на човека", заяви Арун Прасад - старши консултант по гастроентерология и бариатрична хирургия в болницата "Индпрапраща Аполон“.

Пациентката през последните месеци е започнала бързо да качва килограми, като теглото ѝ е достигнало 106 килограма. Тя имала затруднения с дишането и ходенето и чувствала остра болка в корема, съобщават от болничното заведение.

Направените след операцията изследвания показали, че туморът е доброкачествен, а жената няма съпътстващи заболявания, което позволява да се възстанови бързо.

След хирургическата интервенция теглото на жената намаляло до 56 килограма.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?