от Борил Гочев , Източник: БНР
11:18, 02.08.2020
Чете се за: 01:13 мин.
интер завърши втори италия успех аталанта

Интер победи Аталанта с 2:0 като гост в последния 38-и кръг на италианското футболно първенство. С успеха "черно-сините" си осигуриха второто място в крайното класиране с актив от 82 точки.

Бергамаските прекъснаха серия от 17 мача без поражение в калчото и останаха на третата позиция с бронзовите медали със 78 точки.

Данило Д'Амброзио отбеляза първия гол още в 50-ата секунда, когато засече с глава отблизо подаване от ляво на Ашли Йънг.

Йънг оформи успеха в 20-ата минута с удар в далечния ъгъл от 20 метра.

Шампионът Ювентус завърши кампанията с 83 точки, след като допусна втора поредна загуба - 1:3 от гостуващия Рома.

Старши треньорът на "бяло-черните" Маурицио Сари даде почивка на някои основни играчи, сред които и Кристиано Роналдо. Домакините поведоха с първата си възможност в мача.

В 5-ата минута Филипо Бернардески центрира от корнер от ляво към близката греда, откъдето Адриен Рабио продължи към Гонсало Игуаин, който отблизо засече в мрежата.

Рома изравни в средата на първото полувреме. Диего Пероти центрира от корнер и Никола Калинич с глава вкара за 1:1.

Минута преди почивката столичани излязоха напред в резултата. Рикардо Калафиори беше спънат в наказателното поле от Данило и Пероти вкара отсъдената дузпа.

В 54-ата минута гостите стигнаха и до трети гол. Пероти се разписа отново след асистенция на Николо Дзаниоло.

Пет минути по-късно Аарън Рамзи удари греда за Ювентус.

Рома приключи кампанията на пета позиция със 70 точки.

Милан се класира шести с 66 точки след 3:0 над гостуващия Каляри на "Джузепе Меаца".

В 10-ата минута изстрел на Рафаел Леао се отби в гредата, след което рикошира в крака на Рангар Клаван и влетя в мрежата на гостите.

Малко преди почивката Златан Ибрахимович пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Себастиан Валукевич, но в 55-ата минута той се реваншира и удвои. Шведът този път преодоля Алесио Краньо с хубав диагонален удар, след като беше изведен в дясно в пеналта от Саму Кастийехо.

Две минути по-късно самият Кастийехо оформи крайното 3:0 с удар отблизо след размяна на пасове с Джакомо Бонавентура.