Италия завърши 1:1 със Северна Македония в мач от група С на квалификациите за Евро 2024

италия завърши северна македония мач група квалификациите евро 2024
08:58, 10.09.2023
Чете се за: 03:22 мин.

Лучано Спалети не започна по добър начин официалния си дебют като селекционер на националния отбор по футбол на Италия, след като неговият тим записа равенство 1:1 при гостуването си на Северна Македония в мач от група С от квалификациите за Евро 2024.

В 47-ата мин. опитният нападател на "Лацио" Чиро Имобиле (33 г.) откри резултата за "адзурите", но домакините успяха да изравнят в 81-вата чрез Енис Барди ("Трабзонспор"), който вкара от пряк свободен удар.

"Нямаше много положения пред вратата ни, но трябваше да вкараме повече. В един момент играта стана хаотична и опитахме да стабилизираме защитата, тъй като изчистванията ни все по-често бяха печелени от техните халфове", заяви Спалети след двубоя.

Равенството остави Италия на трето място в група С при равенство в точките с Република Северна Македония - по 4. Двата отбора изостават с по три от отбора на Украйна, който по-рано през деня завърши 1:1 с категоричния лидер Англия. Вицешампионите почти са си осигурили място на турнира в Германия догодина.

Следващият мач на Италия е именно срещу Украйна в Милано.

Швейцария пък изпусна победа в Косово, след като Ведад Муричи вкара в четвъртата минута на добавеното време за равенство 2:2 в Прищина. Той се разписа два пъти, след като швейцарците взимаха преднина чрез Ремо Фройлер и автогол на Амир Рахмани.

Швейцария е начело в група I с 11 точки, а втори е отборът на Румъния с две по-малко след равенство на северните съседи 1:1 срещу Израел. Денис Алибек даде преднина на румънците в 27-та минута и Оскар Глоух изравни в 53-та.

В друг мач от групата Андора и Беларус завършиха наравно 0:0 и останаха съответно шести и четвърти в групата.

Световната купа по паркур в София НА ЖИВО по БНТ 3
Италия продължава към четвъртфиналите на европейското първенство по волейбол за мъже