Изабелла Шиникова започна с победа на Откритото първенство на Австралия

Чете се за: 00:26 мин.
Тенис
изабелла шиникова започна победа откритото първенство австралия
Снимка:

Българката Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на квалификаците на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Шиникова победи Мая Хвалинска от Полша с 6:0, 7:5 за 69 минути игра.

Българката започна силно срещата и спечели 11 от първите 12 гейма. При 5:1 във втория сет тя загуби следващите четири гейма и съперничката й изравни. При 5:5 Шиникова поведе с 40:0 при сервис на Хвалинска и при първата си възможност проби за 6:5, а след това при собствен сервис затвори мача с гейм на нула.

Следващата съперничка на българката е световната номер 112 Наталия Вихлянцева от Русия, която победи Марта Костюк със 7:5, 6:2.

Първата ракета на България Виктория Томова пък ще се изправи по-късно днес във втория кръг на пресявките срещу поставената под номер 20 Моника Никулеску (Румъния).

Чете се за: 01:35 мин.
Григор Димитров: Това, че Новак Джокович дойде тук не е за мен, а за цяла България
16:20, 17.09.2024
Чете се за: 08:25 мин.
Йоана Константинова стартира с победа европейското лично първенство до 18 години по тенис
14:19, 17.09.2024
Виктория Томова победи Татяна Мария и се класира за осминафинталите на турнир в Сеул
11:28, 17.09.2024
Сезонът на Онс Жабер приключи заради контузия на рамото
09:02, 17.09.2024
„Арена София“ приема демонстративния мач между Григор Димитров и Новак Джокович
08:51, 17.09.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Орлин Станойчев: Страхотен финал, много драматичен и определено не беше за хора със слаби сърца
20:20, 16.09.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Пол Макнами: Това бе наистина впечатляващ успех
20:10, 16.09.2024
Янаки Милев обърна Марсело Аревало и осигури победата на България срещу Ел Салвадор
16:53, 16.09.2024
Чете се за: 03:20 мин.
Лек жребии за Григор Димитров на старта на "Australian Open"