Изразителен успех прати Ига Швьонтек на четвъртфиналите на US Open

Световната номер 1 Ига Швьонтек от Полша и бразилката Беатрис Адад Мая се класираха за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Ига Швьонтек
08:38, 03.09.2024
Чете се за: 02:22 мин.

Швьонтек надигра сравнително лесно играещата под неутрален флаг рускиня Людмила Самсонова с 6:4, 6:1 за час и половина игра на централния корт "Артър Аш".

Първият сет бе по-равностоен, като Самсонова спаси две точки за пробив в четвъртия гейм и изравни за 2:2. Полякинята обаче натисна при 5:4 и подаване на рускинята, като стигна до 40:0 и след това направи пробив в най-подходящия момент.

Швьонтек доминираше напълно във втората част. Тя направи два пробива и поведе с 5:0. При този резултата Самсонова спечели първия си гейм, но той остана единствен в сета, тъй като след това Швонтек затвори мача на своето подаване.

Полякинята направи 3 аса и 14 печеливши удара, а Самсонова съответно - един и 11. Рускинята не достигна до нито една възможност да пробив на съперничката си, което се оказа решаващо за мача.

На четвъртфиналите Ига Швьонтек ще играе срещу американката Джескика Пегула, която е поставено под номер 6 в схемата на турнира.

Сред най-добрите осем в Ню Йорк са класира и Беатрис Адад Мая, която надигра датчанката Каролине Вознячки с 6:2, 3:6, 6:3, като двубоят им продължи близо 2 часа и 40 минути.

Бразилката направи два пробива в първия сет, поведе с 5:1, а след това приключи при 6:2. Във втория сет двете си размениха по един пробив за начало, но Возняцки направи и втори за 3:1. До края на частта тя задържа преднината си и изравни след 6:3.

Адад Мая започна силно третата част с пробив и стабилен сервис за 3:0. Това бе достатъчно да крайната победа, която дойде след 6:3. На четвъртфиналите бразилката ще се изправя срещу Каролина Мухова от Чехия.

Личните лекари още нямат достъп до здравните досиета на пациентите си, каза председателят на БЛС