Джокович победи Шварцман и чака Надал на 1/4-финалите на "Ролан Гарос"

джокович срази циципас шеста титла рим
19:31, 29.05.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Лидерът в световната тенис ранглиста при мъжете - Новак Джокович, се класира за четвъртфиналите на "Ролан Гарос", след като постигна победа с 6-1, 6-3, 6-3 над аржентинеца Диего Шварцман.

Носителят на 20 титли от "Големия шлем" отрази две точна за брейк на опонента си в първия сет и направи пробив за 3-1 гейма, за да затвори частта в своя полза.

Във втория сет Шварцман поведе с 3-о гейма, но в последствие Джокович изравни резултата, спаси три точки за пробив и все още едно от подаванията на аржентинеца, с което отново се поздрави с успех.

Един единствен пробив в третата част бе напълно достатъчен на сръбския тенисист да се класира сред осмете най-добри състезателя на Откритото първенство по тенис на Франция.

Следващият съперник на Джокович в Париж ще бъде победителят от двойката Рафаел Надал - Феликс Оже-Алиасим.

Досега в надпреварата Новак Джокович все още е без загубен сет, като спази тенденцията да не губи повече от три гейма на част.

Иван Христанов: Завишаваме контрола на ГКПП "Капитан Андреево", проверките ще се ускорят