Джунейт Чакър ще ръководи мач на Лудогорец, смениха рефера на двубоя на ЦСКА

рефер арбитър съдия засада
12:39, 28.07.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Първият двубой между Лудогорец и Динамо Загреб от третия предварителен кръг на Шампионска лига ще бъде ръководен от съдията Джунейт Чакър.

Съдийската бригада за двубоя ще бъде от Турция. Карем Ерсой и Алпаслан Дедеш ще бъдат негови помощници. Четвърти арбитър ще е Ясар Кемал Угурлу.

Джунейт Чакър е сред най-опитните рефери в Европа, като ръководи финала в Шампионска лига през 2015 година, когато Барселона победи Ювентус с 3:1.

Мачът на стадион "Хювефарма Арена" в Разград е на 2 август, вторник от 20.45 часа.

Сблъсъкът между ЦСКА и Македония Гьорче Петров от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите пък претърпя съдийска рокада. Англичанинът Дейвид Кут отстъпва мястото си на Марсел Бирсан. Причината за промяната не е ясна.

Негови помощници ще бъдат сънародниците му Раду Гингуляк и Мирча Григориу от Румъния, а Юлиан Дима ще бъде четвърти арбитър.

През изминалата година Марсел Бирсан отново свири мача от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите на ЦСКА, когато "армейците" победиха Лиепая с 3:1 след изпълнение на дузпи. Съдията бе и четвърти съдия на стадион "Българска армия" при победата на ЦСКА с 3:1 над БАТЕ Борисов преди две години.

Вашингтон ще направи предложение на Москва за освобождаването на двама американци, задържани в Русия