След трудностите, които изживява в студентските си години, един вече завършил младеж издава наръчник за оцеляване по време на студентските години. И в него описва решенията на всички проблеми, с които се е сблъскал.
Виктор завършва "Приложни спортни науки" в Германия. След своите преживявания там решава да създаде наръчник, който да помогне на студентите да оцелеят по време на висшето си образование.
"И се запитах какво би ми се искало някой да ми казал на мен преди 3 години. Абсолютно всеки един съвет е нещо, което наистина ми се е искало аз да съм знаел. Започвам университета и някой ми е казал това предварително", казва Виктор Денчев.
Трудно ли е да си студент: отговорите са различни.
"Разбира се, че е трудно, но по супер много причини. Въпреки че, стига да си емоционално подготвен и по-психически е по-лесно бих казал", казва Никола Йорданов.
"Ами, не. Тъй като се опитвам да се организирам възможно най-добре и смятам, че ми се получава", казва Ива Тодорова.
Най-важният съвет от наръчника, който студентите трябва да запомнят, според Виктор, е да са постоянни и да не се отказват.
"Дори да не се справиш това не означава, че ти не си добър в дадено нещо. Напротив това е, когато човек прави грешки това не е непременно грешка, а това е просто урок и ти дава опорна точка как ти да се справиш по-добре следващият път", казва той.
Според Виктор най-трудната част от студентството е намирането на правилна среда:
"Когато човек вирее в среда, в която хората те мотивират и те подтикват да се развиваш, нещата се случват много по-лесно. Наистина е в пъти, в пъти по-лесно и мисля, че това е приобщаването към новата среда и намирането на подходящи хора".
Мненията дали е трудно да си студент или не варират, но наръчник със съвети винаги е от полза.
Репортер: Ерика Шаумян