18:24, 31.03.2019
Чете се за: 00:41 мин.
Художествена гимнастика
калейн грабна среброто лента тие

Боряна Калейн спечели сребърен медал на финала на лента на турнира от сериите Гран при по художествена гимнастика във френския град Тие.
Българката, която снощи зае четвърто място в многобоя, изигра страхотно съчетанието си, получи оценка 19.800 точки и завоюва сребърното отличие.
Първа на лента е Дина Аверина (Русия) с 20.100 точки, а трета - Линой Ашрам (Израел) с 19.100 точки.
На финала на топка Боряна Калейн се класира на пето място с 19.750 точки, на обръч допусна грешки и остана осма с 18.650. Националката игра само на три финала, тъй като не успя да намери място сред осемте най-добри на бухалки.
Шампионка на бухалки отново е Дина Аверина (Русия) с 22.350 точки, на топка първа е шампионката в многобоя Арина Аверина (Русия) с 22.150 точки, а на обръч златото взе Линой Ашрам (Израел) с 22.950 точки.
Официален гост на турнира беше трикратната световна шампионка и вицепрезидент на БФХГ Мария Петрова заедно със звездата на испанската гимнастика от близкото минало Алмудена Сид Тостадо. Те получиха покана на любимката на френската публика Ева Серано, участничка на две олимпиади Атланта 1996 и Сидни 2000.

Още Художествена гимнастика

Ансамбълът спечели бронзов медал на финала с пет обръча на Световната Чалъндж купа в Клуж-Напока
16:52, 14.07.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Две сребърни отличия за Стилияна Николова и бронз за Боряна Калейн в първите два финала на Световната купа
15:25, 14.07.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Златен медал за ансамбъла на България на Световната купа в Клуж-Напока
19:23, 13.07.2024
Илиана Раева: Изключителна Стилияна Николова! Боряна Калейн е готова за медал в Париж
17:21, 13.07.2024
Стилияна Николова спечели титлата в многобоя, Боряна Калейн остана четвърта на Световната купа
17:13, 13.07.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Българският ансамбъл заема временна втора позиция в многобоя на Световната чалъндж купа в Клуж-Напока
19:33, 12.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Николова първа, Калейн трета във временното класиране в многобоя от Световната чалъндж купа в Клуж-Напока
17:27, 12.07.2024
Чете се за: 02:37 мин.
България спечели титлата при жените на Балканиадата по естетическа гимнастика в София
17:43, 10.07.2024
Николова, Калейн и ансамбълът ще участват на Световната купа в Клуж-Напока
13:40, 09.07.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Елвира Краснобаева спечели многобоя на турнира "Огърлицата на Десислава" във Велико Търново
21:00, 07.07.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Боряна Калейн: Надявам се на медал на Олимпийските игри в Париж
15:35, 04.07.2024
Чете се за: 03:47 мин.
Боряна Калейн: Париж ми е любим град, със сигурност ще има допълнителна тръпка
18:50, 03.07.2024
Чете се за: 03:32 мин.