ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Кампания на БНТ съвместно с "Даряваш кръв, даряваш живот" показва нуждата от кръводаряването

bnt avatar logo от БНТ , Репортер: Али Мисанков
A+ A-
Чете се за: 01:02 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка: БГНЕС/Архив
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Продължава кампанията на БНТ съвместно "Даряваш кръв, даряваш живот". Целта разбира се е популяризиране и стимулиране на кръводаряването в страната.

      Благоевград е поредният град, където съвместно с най-голямото лечебно заведение екипите ни там ще разказват за ползите от това да даряваш кръв и колко необходимо е това за нуждаещите се от такава.

      Центърът в Благоевград е на второ място в страната по количество дарена кръв, въпреки това тя е крайно недостатъчна за нуждите на пациентите там.

      "Даряването на кръв е жест, който показва чувството на отговорност на дарителя към обществото. Даряването на кръв наистина спасява живот, защото има клинични случаи, в които само и единствено кръвопреливането може да спаси човешки живот", каза изпълнителният директор на болницата д-р Димитър Димитров.

      Вижте повече във видеото

      Последвайте ни

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?