Държавният глава ще проведе консултации с представители на парламентарните групи в 49-ото НС
На 5 април, петък, от 9.30 часа в изпълнение на чл.99, ал.5 от Конституцията президентът Румен Радев ще се срещне на „Дондуков“ 2 с кандидата за служебен министър-председател Димитър Главчев, на когото на 30 март възложи да предложи състав на служебно правителство.
В съответствие с основния закон на България държавният глава ще проведе задължителните консултации с представители на парламентарните групи в 49-ото Народно събрание, съобщават от президентската администрация.
Очаква се на срещата утре Димитър Главчев да представи пред държавния глава проектосъстав на служебен кабинет.
По конституция президентът назначава служебен кабинет след консултации с парламентарно-представените политически сили.
ПП-ДБ след консултациите при Радев: Датата на изборите ще бъде определена от президента
Синдикатите против удължителния бюджет: Финансовата рамка на страната да не се превръща в заложник на тяснопартийни интереси
Деница Сачева: Няма да участваме в съставяне на друг кабинет в рамките на 51-вото Народно събрание