"Заложеният дефицит е поради неблагоразумната политика на няколко парламента. Необходим е закон, който да задължи политиците да имат персонална отговорност", коментира в "Денят започва с Георги Любенов" Любомир Каримански.
Бюджет 2023: Ще подкрепят ли партиите предложението на служебния кабинет (ОБЗОР)
Според Каримански министрите от служебното правителство няма за какво да са виновни, защото не провеждат политики.
"Политиките с намалените данъчни ставки и всички социални придобивки и разходи бяха предложени от редовния кабинет на Кирил Петков. Няма уязвими групи, няма таргетиране на тези мерки. От трите сценария, които вчера предложи Борисов, не произтичат реформи", допълни Любомир Каримански.
Той добави, че не може да се твърди, че страната е пред банкрутно състояние.
"Важно е едно редовно правителство час по-скоро да направи необходимите реформи в публичния, в държавния сектор. Не се инвестира в човешкия ресурс и капитал", каза още Любомир Каримански и прогнозира, че страната ни ще бъде отложена за влизането в еврозоната.
Относно шансовете за съставяне на редовно правителство между ГЕРБ и "Продължаваме Промяната" - "Демократична България" Каримански коментира: "В началото бях по-оптимистично настроен, но последните 2 дни съм песимист, че могат да се разберат за нещо".
Вижте целия разговор във видеото.
Гледайте повече теми от "Денят започва с Георги Любенов"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
От ПП потвърдиха ангажимента си за издигане на обща президентска кандидатура с "Форум за демократично действие"
Илияна Йотова: Всяка форма на насилие срещу политически лидери, демократични институции и граждани е категорично недопустима
Икономисти и синдикати: Потребители и бизнес имат нужда от помощ заради цените на горивата и храните
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров
Общинските болници са в риск: Липса на кадри, недофинансиране и нови изисквания поставят системата под натиск