Европейското първенство в Гданск завършва в неделя

българската мъжка щафета полуфинал 5000 метра европейското шорттрек полша
21:18, 13.01.2024
Чете се за: 02:40 мин.

Националите Катрин Маноилова и Иван Дончев се класираха съответно на 16-о и 17-о място на 1500 метра на европейското първенство по шорттрек в полския град Гданск.

Маноилова, която е единствената българка в надпреварата, завърши пета във втора полуфинална серия с 3:32.316 минути, което й отреди място сред първите 16 в дисциплината.

Дончев се нареди шести в трета полуфинална серия с 2:25.385 минути и е 17-и в крайното подреждане.

Вторият българин в тази дисциплина Стефан-Александър Кюмюрджиев е 24-и. Той премина четвъртфиналните серии от репешажите след второ място във втора с 2:29.800 минути, а в следващия кръг остана пети с 2:40.009 минути.

В спринта на 500 метра Катрин Маноилова е 22-а в класирането, след като даде второ време във втора серия от четвъртфиналните репешажи 46.540 секунди, а на полуфиналите отново беше втора във втора серия с 45.534 секунди.

При мъжете на 500 метра Кюмюрджиев е 35-и в крайното класиране, а Иван Дончев - 40-и.

Мъжката щафета на България се класира за финал Б на 5000 метра заедно с Италия, Турция и Великобритания. На полуфиналите Иван Дончев, Асен Гюров, Стефан-Александър Кюмюрджиев и Максим Максимов финишираха четвърти във втора серия със 7:19.651 минути. Още вчера българите си осигуриха място в топ 8 на Стария континент.

На 500 метра шампиони станаха Ксандра Велсебур (Нидерландия) при жените с 42.587 секунди и Пиетро Сигел (Италия) при мъжете с 41.428 секунди, а на 1500 метра първи са съответно Елиза Конфортола (Италия) с 2:45.511 минути и Пиетро Сигел с 2:21.555 минути.

Европейското първенство в Гданск завършва в неделя с дистанциите 1000 метра за мъже и жени, както и с трите щафети - мъже, жени и смесена.

Националният отбор на България по волейбол за младежи до 20 години се класира за европейското първенство