18:46, 13.04.2019
Чете се за: 01:01 мин.
Художествена гимнастика
катрин тасева бронз софия

Българката Катрин Тасева спечели бронзов медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София.
Тасева събра сбор от 80.150 точки, след като получи оценки 20.650 на обръч, 19.800 на топка, 21.200 на бухалки и 18.500 на лента. Макар и да допусна някои дребни неточности, като цяло тя изигра един много стабилен многобой и се нареди на почетната стълбичка за радост на всички фенове в столичната зала "Арена Армеец".
Другата българка Невяна Владинова се нареди на осмо място със сбор от 75.900 точки (20.150 на обръч, 20.350 на топка, 17.750 на бухалки и 17.650 на лента).
Утре Тасева ще играе на всичките четири финала, а Владинова само на обръч и топка.
Победителка в многобоя стана рускинята Александра Солдатова с 82.450 точки (20.450 на обръч, 21.800 на топка, 21.400 на бухалки и 18.800 на лента).
Сребърното отличие спечели Линой Ашрам от Израел с 80.450 точки (21.100 на обръч, 19.450 на топка, 19.250 на лента и 20.650 на бухалки) .
Втората рускиня Екатерина Селезньова допусна грешки днес на бухалки и лента и остана девета в многобоя със 75.400 точки.
По програма днес състезанието продължава с изпълненията при ансамблите на три обръча и два чифта бухалки от 17.10 часа. България е със седми стартов номер в първия поток.
От 18.00 часа е официалното откриване, а от 18.25 е надпреварата във втория поток при ансамблите. Награждаването е планирана от 19.00 до 19.20 часа.
В неделя са финалите на отделните уреди при жените и при ансамблите от 15.05 часа.

Още Художествена гимнастика

Ансамбълът спечели бронзов медал на финала с пет обръча на Световната Чалъндж купа в Клуж-Напока
16:52, 14.07.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Две сребърни отличия за Стилияна Николова и бронз за Боряна Калейн в първите два финала на Световната купа
15:25, 14.07.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Златен медал за ансамбъла на България на Световната купа в Клуж-Напока
19:23, 13.07.2024
Илиана Раева: Изключителна Стилияна Николова! Боряна Калейн е готова за медал в Париж
17:21, 13.07.2024
Стилияна Николова спечели титлата в многобоя, Боряна Калейн остана четвърта на Световната купа
17:13, 13.07.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Българският ансамбъл заема временна втора позиция в многобоя на Световната чалъндж купа в Клуж-Напока
19:33, 12.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Николова първа, Калейн трета във временното класиране в многобоя от Световната чалъндж купа в Клуж-Напока
17:27, 12.07.2024
Чете се за: 02:37 мин.
България спечели титлата при жените на Балканиадата по естетическа гимнастика в София
17:43, 10.07.2024
Николова, Калейн и ансамбълът ще участват на Световната купа в Клуж-Напока
13:40, 09.07.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Елвира Краснобаева спечели многобоя на турнира "Огърлицата на Десислава" във Велико Търново
21:00, 07.07.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Боряна Калейн: Надявам се на медал на Олимпийските игри в Париж
15:35, 04.07.2024
Чете се за: 03:47 мин.
Боряна Калейн: Париж ми е любим град, със сигурност ще има допълнителна тръпка
18:50, 03.07.2024
Чете се за: 03:32 мин.