Катрин Тасева спечели пет медала за България на онлайн турнира по художествената гимнастика в Русия

11:46, 11.12.2020
Чете се за: 00:57 мин.
Художествена гимнастика
катрин тасева спечели пет медала българия онлайн турнира художествената гимнастика русия

Българската гимнастичка Катрин Тасева спечели пет медала - един сребърен и четири бронзови, на онлайн турнира по художествена гимнастика, който беше организиран от руската федерация.

Тасева е трета в многобоя със сбор от 97.700 точки, втора на бухалки с 26.400 точки, трета на лента с 22.450 точки, трета на обръч с 23.750 точки и трета на топка с 25.100 точки.

За третото място в многобоя българката успя да изпревари много силните италиански гимнастички Милена Балдасари, Александра Аджирджикулезе, София Рафаели, както и Сабина Ташкенбаева от Узбекистан.

Победителка в многобоя стана многократната световна и европейска шампионка Дина Аверина (Русия) със 106.85 точки, следвана от сестра си Арина Аверина със 106.65 точки

Според регламента на турнира в официалното класиране в многобоя може да участват не повече от две гимнастички от държава, а на финалите на отделните уреди - само по една.

Дина Аверина е с най-високи оценки на бухалки (28.500 точки) и на лента (24.450 точки). Трета на бухалки е италианката София Рафаели (25.250), която стана втора на лента с 22.850 точки.

Арина Аверина е първа на обръч (27.150) и на топка (27.450). На обръч втора е италианката Александра Аджирджукулезе (25.600), а на топка среброто време Милена Балдасарри (26.000).

При ансамблите в многобоя шампион стана Италия със сбор от 74.350 точки, пред Узбекистан със 71.500 точки и вторият отбор на Русия с 69.300 точки. Същите отбори заемат първите три места на финалите на пет топки и три обръча/два чифта бухалки.

В международния онлайн турнир участваха гимнастички от Русия, Узбекистан, Швейцария, Сърбия, Франция, Латвия, България, Италия и Финландия.

От следващата седмица изплащат социална помощ на родители, които гледат децата си вкъщи
КЕВР трябва бързо да реши как да компенсира абонатите за незаконното вдигане на цените, смята омбудсманът