Казахстан преодоля пасив от два гола и надви Дания

17:56, 26.03.2023
Чете се за: 01:47 мин.
Казахстан Дания Расмус Хойлунд

Казахстан победи Дания с 3:2 в първия мач от втория кръг на група "Н" на евроквалификациите за Евро 2024 в Германия. "Червеният динамит" поведе с два гола на Расмус Хойлунд, преди домакините да отбележат три попадения в рамките на 16 минути през втората част.

Расмус Хойлунд откри резултата с красив прехвърлящ удар. Нападателят удвои головата си сметка 15 минути след първото си попадение в сблъсъка.

След почивката Йонас Винд игра с ръка в собственото си наказателно поле. Възпитаниците на Магомед Адиев намалиха изоставането си с гол от дузпа на Бахтийор Зайнутдинов.

В 86-ата минута Асхат Тагиберген възобнови равенството с впечатляващ плътен удар извън наказателното поле. В следващата атака резервата Абат Аймбетов завърши обрата, 10 минути след като се появи на терена. Нападателят съблече фланелката си след гола, а в добавеното време получи втори жълт картон за удар с лакът в лицето на Филип Билинг, за което бе изгонен.

Дания заема 2-рата позиция в класирането с актив от 3 пункта. Казахстан се намира на 4-ото място в подреждането със същия брой точки.

"Вашият глас": Ахмед Джуджев, животновъд
Как държавата ще подобри енергийната ефективност на сградите?