Кешерю с два гола и асистенция за Румъния

18:12, 27.03.2019
Чете се за: 01:18 мин.
Европейски футбол
кешерю два гола асистенция румъния

Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю се отличи с два гола и асистенция при победата на Румъния с 4:1 над аутсайдера Фарьорски острови в Клуж среща от втория кръг в група F на европейските квалификации по футбол.

В състава на домакините цял мач играха други двама футболисти на разградчани Драгош Григоре и Козмин Моци, които получиха жълти картони.

Кешерю подаде за първото попадение на Чиприан Дяк в 26-ата минута, а след това вкара два бързи гола, за втория от които в 32-ата минута получи пас от Григоре.

Вильормур Давидсен намали от дузпа в 40-ата минута, отсъдена след нарушение на Моци в наказателното поле, а Джордже Пушкаш оформи крайното 4:1 след малко повече от час игра.

Кешерю беше заменен от Александру Чикълдъу в 69-ата минута.

Това беше първи успех на Румъния в кампанията.

Испания оглави класирането в групата с пълен актив от 6 точки след успех с 2:0 срещу Малта като гост.

Иберийците имаха пълно превъзходство и стигнаха до успеха с две попадения на Алваро Мората.

Нападателят на Атлетико Мадрид откри в 31-ата минута, след като овладя дълъг пас от Марио Ермосо и преодоля Хенри Бонело.

В 73-ата минута Мората удвои с глава след центриране на Хесус Навас.

В скандинавското дерби от групата Норвегия измъкна драматично 3:3 срещу гостуващия Швеция.

Резервата Ола Камара донесе точката с изравнителен гол с глава в шестата минута на добавеното време след подаване от корнер на Мартин Йодегор.

Домакините получиха първи шанс да се разпишат, но Джош Кинг удари греда. В края на първото полувреме след неуспешен опит на Кинг за удар бившият нападател на Литекс Бьорн Йонсен отблизо направи добавка за 1:0. Йонсен беше в положение на засада, но това не беше отчетено от съдиите.

Кинг удвои в 59-ата минута с глава след центриране на Маркус Хенриксен и всичко изглеждаше отлично за норвежците.

В 70-ата минута, обаче, Кристофер Айер повали Виктор Клаесон в наказателното поле. Руне Ярстейн парира удара на Андреас Гранквист от отсъдената дузпа, но Клаесон направи добавка за 1:2.

В 86-ата минута след удар на Робин Куайсон топката се отклони от Хаавард Нордвейт и спря за втори път в мрежата на домакините, а в първата минута на добавеното време Куайсон направи 3:2 за Швеция след подаване на Клаесон.

Още Европейски футбол

Силата на братството задържа Атлетик Билбао в битката за място в Шампионската лига
09:48, 04.05.2024
Монпелие изпревари Тулуза в класирането на Лига 1 след победа с 2:1 като гост
08:51, 04.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.